telefon stacjonarny  58 622 66 00
telefon komórkowy  601 630 303 telefon komórkowy  799 303 303 pomoc zdalna
www.fakt.com.pl Pomoc forum Szukaj Użytkownicy Mój profil Rejestruj Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Księgi rachunkowe - księgowanie kosztów na kontach 4, 5 i 6
Autor Wiadomość
gosiap
Gość

Wysłany: Sro 28 Sty, 2009   Księgi rachunkowe - księgowanie kosztów na kontach 4, 5 i 6

Księguję koszty na kontach 4 i 5.
W poprzednio używanym programie księgowałam w ten sposób, że koszty z kont 501,550 przenosiłam na 7 i wynik miałam na "siódemkach". Na koniec roku nierozliczone koszty z konta 501 przenosiłam na 641. Np zakup księgowałam 4/202 i 501/490 a po zakończeniu tematu (zadania) przenosiłam koszty zapisem: 7/501. Konta 7(koszt wł.) i 702(sprzedaż ) dawały mi wynik.
Program akceptował dekrety typu: 641/501 czy 7/501 ( była opcja "wyłączenia kontroli kosztów").

Czy w FAKT-cie mogę w ten sposób księgować? tzn czy np przy zamknięciu roku nie będzie problemu z dokumentami PK, w których krąg kosztów się nie zamyka, z powodu dekretu (np. 641/501)?

Jerzy Nowakowski
Stały bywalec

Wysłany: Czw 05 Lut, 2009   

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby księgować koszty w uprzednio przyjęty przez Panią sposób.
W stosunku do typowego rozwiązania (importu planu kont i powiązań z pliku plan1.fk) trzeba pamiętać o konieczności dostosowania definicji rachunku zysków i str. oraz Danych do PIT/CIT (Opcje->Opcje FK).

gosiap
Gość

Wysłany: Czw 05 Lut, 2009   

dziękuję

Odpowiedz do tematu